کاشی و سرامیک شمس با تخفیف 80% به فروش می رسد

محصولات کاشی و سرامیک شمس یکی از بهترین برند های کاشی و سرامیک در ایران است که با تنوع فراوان در طرح و رنگ پاسخگوی نیاز همه ی سلیقه ها می باشد.

کاشی ها عناصر واحدی از خاک رس پخته شده، فلز، شیشه یا سنگ هستند که برای یک سطح تمام شده روی کف، دیوار یا سقف استفاده می شوند.

آنها در داخل و خارج ساختمان ها استفاده می شوند و می توانند یکپارچه یا از نظر رنگ، بافت و مشخصات بسیار تزئینی باشند.

تمرکز این مقاله کاشی‌های سرامیکی، کانی‌های غیرفلزی (رس) است که در حرارت بالا برای تولید کاشی سخت شده پخته می‌شوند.

با توجه به رواج خاک رس در سطح جهان، آجر و کاشی سازی در تولید آن رواج یافته است.

کاشی‌های سرامیکی معمولی از خاک رس ساخته می‌شوند، زمانی که شکل‌پذیر هستند، شکل می‌گیرند و سپس قبل از پختن در کوره خشک می‌شوند.

اولین نمونه‌های کاشی‌سازی در سرزمین‌های مقدس، حدود قرن چهارم قبل از میلاد، سرچشمه گرفت. از آنجا، رومی ها کاشی کاری را به اروپا آوردند، زیرا زمین هایی را اشغال کردند.

کاشی

در قرن‌های 8 و 9، مردم اویغور شمال غربی چین چیزی را ایجاد کردند که اساس کاشی‌های قرن سیزدهم ترکیه و خاورمیانه شد، که به دلیل تقارن هندسی و نقوش گیاه‌شناسی قابل توجه بود.

هنر رومی از بین رفت و توسط راهبان سیسترسین در قرن دوازدهم دوباره کشف شد. آنها یک کاشی فشرده با الگوی منقوش با چندین رنگ به نام کاشی‌های encaustic ایجاد کردند.

این روش بعداً در قرن شانزدهم از بین رفت تا اینکه قرن هفدهم شاهد ظهور این کاشی ها در ترکیه و همچنین کاشی دلفت در هلند بود.

در اواسط قرن هجدهم، صنعت کاشی دوباره به محبوبیت رسید و تولید در سراسر اروپا گسترش یافت. هربرت مینتون دوباره در انگلستان در سال 1843 شروع به ساخت کاشی‌های سوزاننده کرد.

در حالی که کاشی‌های تک رنگ در اواخر قرن شانزدهم در آمریکای مرکزی و جنوبی تولید می‌شد، در ایالات متحده که کاشی‌ها را از اروپا وارد می‌کرد تا زمانی که ایالات متحده از سال 1870 صنعت خود را ایجاد کرد، رایج نبود.

با دوران ویکتوریا، فشار برای نظافت و بهداشت عمومی، کاشی‌ها به عنوان سطحی که می‌توان آن را تمیز و ضدعفونی کرد، رایج شد.

تا این زمان، کاشی‌های کاستیک شکل غالب کاشی‌ها بودند. از دهه 1890، کاشی‌های سرامیکی سفید و رنگی و به دنبال آن کاشی‌های لعابدار فایانس (متنوع) تولید شد.

با ظهور لعاب های آماده در دهه 1900، کاشی های رنگی ثابت امکان پذیر شد. کاشی تزئینی در سراسر پرتغال و اسپانیا به عنوان یک عنصر تزئینی در ساختمان ها استفاده می شود.